Kudret Narının Sağlığa Harika Faydaları

Kudret narı nedir?

Kudret narının bir diğer adı 'melon'dur. Orijinal ismi ise 'karela'dır. Tropik bir bitki olan kudret narının anavatanı Hindistan'dır.
Kudret narının besin değerleri

100 gram kudret narında ortalama olarak;

30 kalori

29 gram karbonhidrat

69 gram yağ

3 gram protein

88 miligram C vitamini

87 miligram A vitamini bulunuyor.Kudret narının sağlığa faydaları nelerdir?

Kudret narı insülin üreten beta hücrelerini koruyor, insülinin etkisini arttırıyor ve bu sayede kan şekerini düşürmeye yardımcı oluyor.


Yapılan araştırmalarda kudret narının lösemi, lenfoma, meme kanseri, prostat kanseri, baş-boyun kanserleri, mesane kanserinde etkili olduğu ve kanser hücrelerini öldürdüğü görülmüştür. Yani bu ilginç bitki tümöre karşı bir koruma kalkanı oluşturuyor, var olan tümörün büyümesini engelliyor.

Kudret narının bilinen en önemli etkisi mide hastalıklarına iyi gelmesi. Ülser, gastrit, kolit, reflü, kabızlık, hazımsızlık gibi hastalıkların ataklarını azaltıyor, iyileşmesinde de etkili rol oynuyor.

Zengin vitamin ve protein içeriğine sahip olan kudret narı bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı oluyor. Cilde de etkileri oluyor. Kudret narı egzama, sedef, çıban gibi cilt hastalıklarının ve yaraların tedavisinde kullanılıyor.

Kudret narının yan etkileri var mı?

Bu bitkinin aşırı kullanımı karaciğer hastalarında toksik etki oluşturabiliyor. İnsülin kullanan kişilerde kan şekerini aşırı düşürebiliyor. Uzmanlar hamilelerin ve çocukların kullanmasını önermiyor. Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.